top of page

TARİHÇE

Eğinli, asırlık tecrübesiyle kalite ve ürün çeşitliliğini sürekli arttırarak günümüze ulaşmıştır. Yapı olarak aile şirketi olan Eğinli'nin temelleri 1900'lü yılların başlarına dayanmaktadır. 

Şirketimizin bugünlere ulaşmasında büyük emeğe sahip Mustafa Eğinli 1949 yılında baba mesleği olan Manifaturacılık sektörüyle ticaret hayatına başlamıştır. Daha sonraki yıllarda perakende sektörünün gelişimiyle konfeksiyon, ev tekstili ve düğüncü mağazası olarak hizmet vermiştir. Bulunduğu konum itibariyle en eski manifaturacı olan Eğinli, 2018 yılı itibariyle tekstil sektöründen ayrılmıştır. 

 

1979 yılında Şeref Eğinli'nin de ticari hayatına başlamasıyla birlikte faaliyet alanlarına Kuyumculuk sektörünü de eklemiştir. Aynı zamanda kuyumculuk sektöründe de konum itibariyle en eski kuyumcu olma ünvanını gururla taşımaktayız. 

 

Günümüz teknolojisinin ve perakende sektörünün birlikte gelişimi ve bölgesel ihtiyaçlar doğrultusunda istihdam yaratmaya devam eden şirketimiz 1990 yılında Arçelik Yetkili Satıcı olarak Dayanıklı Tüketim Malları sektörüne giriş yapmıştır. Sonrasında bir çok markanın bayiliğini alarak ürün ve marka çeşitliliğini arttırmıştır.

 

2003 yılında Kereste-Orman ürünleri sektörüne giriş yapan firmamız 16 yıl boyunca orman envali üretimi ve satışı yapmış ve 2019 yılında ağacın kullanım alanının azalması ile sektörden ayrılmıştır.

 

2013 yılında Toplum için güvenli ve modern yaşam alanlarının oluşturulmasına ve yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlamak amacıyla İnşaat sektörüne giriş yaparak sektörlerine bir yenisini daha eklemiştir.

 

Şirketimizin kurucusu ve bugünlere gelmesinde büyük pay sahibi olan değerli aile büyüğümüz Mustafa EĞİNLİ 14 Aralık 2014 yılında aramızdan ayrılmıştır. Ruhun şad, mekanın cennet olsun. 

 

Asırlık tecrübesiyle kuşaktan kuşağa hizmet veren Eğinli, güven unsurunu kendisine ilke edinmiştir.

 

bottom of page